Kohta Istanbuliin
Julkaistu: marraskuu 4, 2010 | Aiheet: Hotellien sisustus, Matkailu | Avainsana(t): Istanbul, Ottoman Hotel Park | 8 Kommentit »



Nyt on luvassa matka Istanbuliin. Niin siistiä! Jos teillä on matkatärppejä, pistäkää tulemaan. Ottoman Hotel Park on saanut kivat arviot Booking.comissa ja TripAdvisorissa. Ei edusta niin sanotusti pelkistettyä sisustusta. Nyt on kullan aika.
Just finished booking a trip to Istanbul. Sweet.
Samanlaisia kirjoituksia:

Me asuttiin samassa hotellissa heinäkuussa. Se toimi, pramessa sängyssä näkee prinsessaunia.
Heippa,
reissasin Istanbuliin syyskuussa ja siitä ankarasti bloggasinkin (http://maijja.blogspot.com/2010_09_01_archive.html). En tiedä millaista reissua haette, mutta ainakin voisin suositella perinteistä hamamia! Me käytiin Aasian puolella, paikka oli tosiaan autenttinen eikä siellä törmää turisteihin. Paikka on Çinili Hamami, se on Üsküdarissa. Siellä on erikseen naisten ja miesten puoli, en sitten tiedä miten jossain muissa. Hauska sekoitus uutta ja vanhaa; keskiaikainen paikka, muovituolit, … Mutta se oli kiinnostava.
Se on ihana kaupunki!
@Lili: Ihanaa! Ja kiva, jos tykkäsitte. Kyllä mekin varmasti sitten tykätään.
@Maijja: Aivan mahtavia kuvia! Mikä tunnelma. Kävin jo selaamassa kaikki. Pitää perehtyä sisältöön tarkasti vielä paremmalla ajalla. Ja kiitti tuosta hamam-vinkistä. Ehdottomasti haluan kyllä sellaiseen mennä.
Olen kateellinen; kotiasun kanssa pidettävät tennissukat värjäytyivät mustiksi!
Kolleega kertoi, että ostoskadulla olevasta Ugg-liikkeestä saa töppösiä 50-60 eurolla. Aitoja.
Odotan innolla raporttia, koska siskon kanssa on puhuttu, että Istanbul on seuraava matkakohde (jollein NYC vie taas voittoa..)
@I May Say: Heh! Juu, pitääpä tsekkailla noita ostosmahdollisuuksiakin paikan päällä. Ajattelin kyllä viettää pääosan ajasta kahviloissa ja vastaavissa. Hengailua ja silleen.
Mä asuin just Istanbulissa vuoden. Mahtava kokemus ! Nyt vaihdoin Amsterdamiin. Voin kertoa vaikka ja mitä !
[...] siinä käy, että parhaat bongaukset tulee tehtyä, kun suunnittelee lomamatkaa hieman pidemmälle. The House Hotel Galatasaray sijaitsee siis Istanbulissa. Keväällä 2010 [...]
[...] siis eilen kotiin Istanbulista. Pistän parhaat tärpit tänne, kunhan saan kuvia kaveriltani. Juu kamera unohtui kotiin [...]