Ei menny niinku Strömsössä

Julkaistu: huhtikuu 9, 2010 | Aiheet: Ihan jotain muuta | Avainsana(t): , | 9 Kommentit »

“Kaikille niille nikkaroinnin, remontoinnin, askartelun ja ruuanlaiton ystäville, joiden projektit eivät koskaan pysy aikataulussa, sormiin tulee aina tikkuja ja/tai liimaa, keitokset palavat pohjaan ja joiden remonttimailla ja verstaissa ärräpäät lentelevät.”

Minä, sinä, hän, me, te, he, tervetuloa Facebookin Ei menny niinku Strömsössä -ryhmään. Ihan paras. Viikonloppuja!

Picture 14

“Tarkoitus oli siis tehdä koiranmuotoinen mureke.”

Päivitys
Hauvamureke ei siis ole omaa tekoa, mutta jotain vastaavia projekteja on täälläkin tullut vastaan. LOL!

Niin ja bongasin tämän ryhmän FB:stä kaveriltani, joka on jättänyt ryhmään pari omaa otostaan. Go Aku, go!

Samanlaisia kirjoituksia:

  1. Päivityksiä blogissa
  2. Tervehdys täältä Obersdorfista!
  3. Kylässä: Funktionalistin kivitalo
  4. Kylässä: Tommin koti
  5. Onko vaneritaulu kaamea?


9 Comments on “Ei menny niinku Strömsössä”

  1. 1 Lilou said at 21:54 on huhtikuu 9th, 2010:

    Haha, mun ehdoton suosikki, oon nauranut vedet silmissä jo kaks iltaa :D

    Mun uusin suosikki tuon hauvamurekkeen lisäksi on kuihtunut kaktus. Siinä on jotain kovin sympaattista.

  2. 2 interiordesignlover said at 22:02 on huhtikuu 9th, 2010:

    Vaikka tuo on samaa tavaraa kuin tavallinen mureke, ja varmasti siis myös saman makuista, niin tässä tapauksessa valitettavasti – ihminen syö myös silmillään :D Mutta jos yhtään lohduttaa niin ei mee kyllä täälläkään aina kokkaukset niin kuin elokuvissa tai Martha Stewartin keittokirjoissa :]

  3. 3 esba said at 22:12 on huhtikuu 9th, 2010:

    @Lilou: Joo, se oli ihan reppana! Mutta tämä on kyllä ihan paras :D Kuka edes keksii tehdä koiramurekkeen?

    @interiordesignlover: Tuo ei siis ollut omaa tekoa, mutta ei täälläkään aina hommat mene putkeen :)

  4. 4 Lili said at 22:48 on huhtikuu 9th, 2010:

    Tää on mun suosikki-ryhmä, ehdottomasti! Meni lihamurekkeet myttyyn, mut eipä ollut sillä nuotio-miehelläkään nahat enää ihan kuosissa.

  5. 5 Aku said at 00:05 on huhtikuu 10th, 2010:

    Haha, joo aivan huippu ryhmä! Munkin piti postata sinne muutamia käsieni tekosia.

  6. 6 esba said at 00:11 on huhtikuu 10th, 2010:

    @Lili: Se nuotio näyttää tosi pahalta. Toivottavasti on kädet parantuneet!

    @Aku: Itse asiassa siitä sun kaapista bongasin ryhmän. Pitääpä päivittää tähän. Juu, aikamoisia tarinoita! Ihanaa, ihanaa!

  7. 7 Tweets that mention Ei menny niinku Strömsössä | 2h+k -- Topsy.com said at 20:53 on huhtikuu 10th, 2010:

    [...] This post was mentioned on Twitter by Ville Pelttari. Ville Pelttari said: Mahtava :-) Ei menny niinku Strömsössä (saw in @newsfire) http://bit.ly/c6x7O1 [...]

  8. 8 Hannie said at 10:32 on huhtikuu 12th, 2010:

    Kiitos vinkistä! Sunnuntaiaamu ei ole koskaan alkanut yhtä hervottomilla nauruilla.

  9. 9 esba said at 23:28 on huhtikuu 12th, 2010:

    @Hannie: Kiva, jos tykkäsit :)


Leave a Reply