Posters at MoMAstore
Julkaistu: Heinäkuu 15, 2009 | Aiheet: Olohuone | Avaisana(t): MoMA | 10 Kommentit »Look at these graphic cuties! Odotan fyysisessä MoMAstoressa vierailua vähintääkin innoissani. Onko kukaan käynyt siellä pöllistelemässä?



Ei vastaavanlaisia kirjoituksia.





MoMa shopeja on useampikin manhattanilla. Ihan ok kauppoja, muttei ihan pääse kyllä nimimuseonsa tasolleen. Maailman paras museo, muttei mitenkään erikoisempi museokauppa kuin meidän oman kiasman.
Samaa mieltä edellisen kanssa. Oli hieman pettymys, mutta käykää toki.
@nora: No äh. Siis onhan Kiasman putiikki ok, mutta kuvittelin MoMAn vastaavaa tajunnan räjäyttäväksi…
@Tiinakaisa: Voi kurjuus… Onneksi googlasin äsken urakalla myös sisustuskauppoja, joissa voisi käydä.
@nora & Tiinakaisa: Mutta hyvä siis tietää, kiitti tiedosta
Muutamaan otteeseen on tullut pyörähdettyä ja ihan ok on. Kuten yllä jo mainittiinkin niin ei kuitenkaan mikään erikoinen. Vaikka ei erikoinen ollut niin kuitenkin ostoskoriin tarttui siellä vaikka mitä esim. Hang-It-All
Uskoisin että sinäkin saat lompakkoa kevennettyä jonkin verran.
@Eemeli: Ehkä sieltä jotain pientä siis voisi löytyä. Katsotaan, mikä on tarjonta ja shoppailuinto. Naulakko on kyllä supersöde ja se taatusti kestää aikaa – aina vaan vuodesta toiseen.
Joo, kyllä minäkin sieltä jonkun taulun oon joskus ostanut, mutta lähinnä se nimenomaan on täynnä eri maiden perus design-tavaroita. mm. Suomesta Iittalaa yms. Erikoisempia sisustus- ja design-liikkeitä löytää soho-noho-east village-alueelta!
ihanaa reissua. t. kateellinen lukija
@nora: Kiitti, hyvä tietää! Koska jätkäkaveri ei ole HULLUN innostunut sisustus/designliikkeissä pyörimisestä, tutkailu täytyy todnäk jättää muutamaan paikkaan. Uumoilen, että joudun vastavuoroisesti roikkumaan pyöräkaupoissa… Silmä silmästä, hammas hampaasta
Tykkäsin putiikista todella paljon!
@Tiina: Pitää kyllä sanoa, että itse tykkäsin myös! METin liikkeessä kävin myös. Se oli ihan mummo.