Claesson Koivisto Rune

Julkaistu: Kesäkuu 23, 2009 | Aiheet: Asuntoesittely, Ihan jotain muuta | Avainsana(t): | 5 Kommentit »

Arkkitehti- ja designtoimisto Claesson Koivisto Rune on luonut monta upeaa kohdetta ja tuotetta. Yksi blogin kommentoija vinkkasi, että nyt poppoo on suunnitellut stylen kangaskassin lasten hyvinvointia tukevalle Stockholms Stadsmission -järjestölle. Malli imitoi perinteistä muovikassia. Hintaa ekologisella kassilla on kuulemma 40 kruunua. Tukholman lomareissun ehdoton tuliainen.

kassi

Myös tämä vuonna 1999 suunniteltu asunto on toimiston käsialaa. Miten on mahdollista, että look on yhä (10 v jälkeen) täysin ajankohtainen?

Picture 30

Picture 37

Picture 36

Picture 35

Picture 32

Picture 31

Picture 38

Jaa eteenpäin
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • del.icio.us

Ei vastaavanlaisia kirjoituksia.


5 Comments on “Claesson Koivisto Rune”

  1. 1 Funktionalisti said at 14:30 on Kesäkuu 23rd, 2009:

    Tuosta asunnosta pidän todella! Just mun makuun. Jotenkin niin minimalistinen, olematta tylsä tai kylmä. Luonnollinen.

  2. 2 esba said at 15:43 on Kesäkuu 23rd, 2009:

    @Funktionalisti: Veit sanat suusta.

  3. 3 Elina said at 22:01 on Kesäkuu 25th, 2009:

    Oih ja Aah! Miten upea asunto! Tuolla minun sieluni lepäisi. Tämä lapsiperheen kaaos on niin kaukana tuollaisesta. Mutta haaveillahan aina voi :-) .

  4. 4 esba said at 00:38 on Kesäkuu 28th, 2009:

    @Elina: Kyllä kaksikin ihmistä saa asunnon helposti sekaisin ;) Valitettavasti. Haave tuo on itsellekin. Siivooja pitäisi palkata.

  5. 5 Kaunotar | 2h+k said at 21:54 on Lokakuu 29th, 2009:

    [...] tätä ilmestystä. Tulee vähän mieleen myös tämä tupa. Seinästä seinään ulottuva kaapistorivi on huippu – puu materiaalina on alkanut kiehtoa [...]


Leave a Reply