Valoa ja varjoja

Julkaistu: Kesäkuu 6, 2009 | Aiheet: Valaisin | Avainsana(t): , , , | 5 Kommentit »

Pyörähdin eilen Pinossa ostamassa kaverilleni valmistujaislahjan. Onnea Sirkku! Liikkeen valikoimaa vilkuillessani ihastuin Orreforsin valaisimeen. Se on Muuton E27-valaisimen kanssa samanhenkinen. Hiekkapuhallettu ja kuvioitu Light Shadows -lamppu luo varjoja tilaan. Kaunista. Valaisimen voi ostaa myös Finnish Design Shopista.

Picture 3

Picture 2

gruppbild_01 lightshadows1

Jaa eteenpäin
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • del.icio.us

Samanlaisia kirjoituksia:

  1. Block voittaa Cosyn
  2. Valoa ruokapöydän päälle
  3. Finnish Design Shop ja Hay
  4. Mun kavereilla on…
  5. Heitä valoa


5 Comments on “Valoa ja varjoja”

  1. 1 Tiina said at 12:27 on Kesäkuu 6th, 2009:

    Ooh, onpas kivoja! Mukavan yksinkertainen, mutta silti jokin juju. :)

  2. 2 -T said at 14:52 on Kesäkuu 6th, 2009:

    Ihanat valot/varjot tuosta raidallisesta! Tuollaista voisin jopa harkita eteiseeni, mietityttää vain näissä että kuinka kallista onkaan ostaa uusi polttimo vanhan mennessä rikki..

  3. 3 esba said at 12:18 on Kesäkuu 7th, 2009:

    @Tiina: Nimenomaan :)

    @T: Totta. Voi mennä vähän askarteluksi.

  4. 4 malia said at 00:04 on Kesäkuu 30th, 2009:

    Tuo on kiva. Mua hämää siinä vain se että polttimon palettua loppuun valaisin on käytännössä entinen…

  5. 5 esba said at 09:46 on Kesäkuu 30th, 2009:

    @malia: Se on aivan totta!!! Ja muutenkin hehkulamput ovat kohta historiaa. En tiedä, miten tuohon onnistuu polttimon vaihto. Mutta ovathan ne söpöjä.


Leave a Reply